Čaj Honeybush

Čaj Honeybush

Medový nápoj s medovou chutí, to je Medový keř (Herba Cyclopiae) .

Čaj Honeybush se získává z keřovité rostliny rodu Cyclopia, která roste divoce v horských oblastech Jihoafrické republiky. Sklízí se ručně. Květy jsou jasně žluté s výraznou sladkou medovou vůní. Připravený čaj má, zvláště při pravidelném užívání, příznivý vliv při některých zdravotních potížích. Čaj by ovšem měli pít hlavně zdraví lidé, protože si tak doplní rozmanité prospěšné látky.

Čaj Honeybush neobsahuje žádný kofein a má velmi málo taninu. Je proto zvláště cenný pro děti a pacienty s vysokým krevním tlakem, se zažívacími potížemi včetně žaludečních vředů a ledvinovým pískem. Přítomný pinitol údajně usnadňuje odkašlávání a ovlivňuje hospodaření s cukrem. Další přítomné látky – isoflavonidy, xantiny, glykosidy, magniferin mají dle testování močopudné, křeče uvolňující, antioxidační, protizánětlivé a hypolipidemické účinky.

Čaj Honeybush působí příznivě a podpůrně při následujících potížích – uvolňuje křeče ve střevech. Při kožních problémech a lupence. Čaj je slabě diuretický a pomáhá s uvolněním vody v těle. Celkově zklidňuje organismus a je důležitý při prevenci osteoporózy a nádorů.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*