Co je to cibulový čaj?

Co je to cibulový čaj?

Nejen naše babičky, ale i mnoho generací před nimi věřilo v sílu léčivých prostředků, které byly vždy po ruce. To znamená, že si je předkové mohli sami vypěstovat, nebo je našli připravené k použití ve spíži nebo v almaře. A právě k takovým domácím léčebným prostředkům patří i cibule a pochopitelně tedy i cibulový čaj.

Kdy cibulový čaj nasadit

Cibulový čaj bychom měli zařadit do konzumace v momentě, kdy se cítíme poněkud zesláblí a máme pocit, že se o nás pokouší rýma, kašel a možná i chřipka. Léčivé účinky cibule patří právě v této fázi k těm nejsilnějším. Dá se říct, že se tento čaj může směle poprat s kdekterým elixírem zdraví, který je nám vnucován v lékárnách v chřipkové období a z tohoto boje vzejde jako vítěz. Cibulový čaj proti kašli skvěle funguje a kašel tlumí a podle mnohých i léčí.

Nejen zdravý, ale i chutný

Obrovskou výhodou je to, že cibuli máme všichni doma a obvykle v dostatečném množství. My známe navíc vychytávku, díky, níž váš cibulový čaj nebude jen zdravý a účinný v boji s nachlazením, ale bude vám i chutnat, což je v tomto případě ne právě zanedbatelné. Kdo by chtěl 3x denně konzumovat něco, co mu ani trochu nechutná, že?

Příprava cibulového čaje

Čaj připravíme ze studené vody, v níž necháme ingredience chvíli vylouhovat, než pod hrncem zapálíme oheň.

Pro výrobu cibulového čaje budeme potřebovat

  • 2 litry studené vody v hrnci
  • 1 jablko
  • hrst v rukách promnutého tymiánu (pokud nemáme, můžeme použít majoránku)
  • 2-3 cibule podle velikosti
  • lžíci medu

Jablko nakrájíme i se slupkou na tenké plátky a vložíme do studené vody v hrnci. Nakrájíme cibuli na kolečka a také vložíme do vody. V hrnci po několika minutách louhování suroviny promícháme dřevěnou vařečkou a vše společně povaříme 10 minut. Následně přidáme tymián a necháme 10 minut odstát. Potom slejeme přes sítko a podáváme s medem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*