Přidejte si Dračí krev do svého seznamu doplňků!

Sangre de grado, nebo také „dračí krev„, má dlouhou historii používání v lidovém léčitelství a to jak kůry, tak pryskyřice. První zmínka z roku 1600 uvádí, že španělský badatel P. Bernabe Cobo zjistil, že mízu používají domorodé kmeny v Peru a Ekvádoru. Pryskyřice a kůra C. lechleri se v Jižní Americe používají v tradiční medicíně. Používali ji vnitřně i zevně k zastavení krvácení, hojení ran a léčbě střevních potíží. Studie týkající se této rostliny pocházejí z konce 70. let 20. století. Přípravky vyrobené z dračí krve se nacházejí v několika farmaceutických produktech, z nichž některé jsou patentovány.

Účinky Dračí krve

Dračí krev se používá pro své antivirové a hojivé účinky na rány. Taspin, složka dračí krve, má prokazatelně protizánětlivé a rány hojící účinky. Taspin a proanthokyanidinová složka mají rovněž antivirové účinky. Laboratorní testy a testy na zvířatech ukázaly, že dračí krev má slibné léčivé účinky.

Originální pryskyřice Inca Botanica Dračí krev – s dračí silou proti virům patří mezi účinné a velmi oblíbené doplňky stravy. Dračí krev je název pryskyřice z amazonského stromu Croton lechleri a v domorodém jazyce se nazývá Sangre de Drago. Míza z tohoto stromu je totiž rudá a připomíná krev.

Účinky na trávicí trakt

Dračí krev hraje významnou roli také v oblasti zdraví trávicího traktu. Praktičtí lékaři uvádějí, že při vnitřním užívání příznivě působí na žaludeční vředy, ulcerózní kolitidu a Crohnovu chorobu. Přípravky z dračí krve se nacházejí v několika farmaceutických produktech, z nichž některé jsou patentované. Patent popisující použití polymeru proanthokyanidinu z druhu Croton (SP-303) jako prostředku proti průjmu byl vydán společnosti Shaman Pharmaceuticals, Inc. USA. Klinická studie hlavní složky (SP-303) u pacientů s průjmem spojeným s HIV prokázala příznivé účinky. Tento významný „zdroj deštného pralesa“ má několik využití, která byla potvrzena několika studiemi.

Jaké je doporučené dávkování?

Standardizovaný přípravek z dračí krve byl studován v dávkách 125 až 500 mg denně.