Čaj Vilcacora vás překvapí svými účinky

Čaj Vilcacora vás překvapí svými účinky

Vilcacory (Uncaria tomentosa) známé především mezi indiány amazonského kmene Ashanika je až 60 druhů, ale jen jeden druh (právě Uncaria tomentosa) má unikátní léčivé vlastnosti. Je to liánovitá rostlina, která dosahuje délky 20 – 30m. Rostlina je zralá teprve po 20 letech, kdy je kůra vilcacory již zdřevnatělá. Nejvíce léčivých látek je obsaženo v kůře a kořenu Vilcacory. Tam kde nepomůže medicína, nastupuje Vilcacora.

Účinky Vilcacory

Prokázané účinky Vilcacory: při zánětlivých onemocněních, oparu, astmatu, žaludečních vředech, nádorových onemocněních, antivirové vlastnosti, působí proti kumulaci krevních destiček a trombů, snižuje riziko mozkové mrtvice, srdečního infarktu, srdečních záchvatů, snižování krevního tlaku, posílení krevního oběhu, blokaci usazování krevní destiček na stěnách tepen. Má vynikající preventivní účinky!

Je velice silná a obranná na cizí tělesa v organismu, např. transplantace kostní dřeně nebo vnitřních orgánů, transfuze, cukrovkáři, atd. Proto kdo z Vás něco takového podstoupil, tak se raději před užíváním vilcacory poraďte se svým lékařem.

Příprava Vilcacory

Příprava je stejná jako u čaje Lapacha – 5min. povařit a 15 min. luhovat, poté scedit.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*