Filtrujete vodu? Aneb jaký vybrat filtr na vodu?

Filtrujete vodu? Aneb jaký vybrat filtr na vodu?

Velcí čínští milovníci čaje obětovali nejen spoustu času, ale i peněz, aby nalezli vždy tu nejlepší vodu pro ten který druh čaje. Ani my bychom tedy neměli zapomínat na to, že chuťové a vonné látky čaje musíme rozpouštět v kvalitní vodě, abychom si na svých oblíbených čajích mohli opravdu pochutnat. Filtrovaná voda je prvním krokem k našemu cíli.

Voda – důležitý faktor

Možná byste nevěřili, jak může chuť a složení vody používané na přípravu čaje ovlivnit jeho chuť. Na přípravu čaje rozhodně není vhodná voda minerální. Voda ze studní bývá často vápenitá. Obvykle však připravujeme čaj zvody, která k nám připutuje vodovodním řadem. I když nemusí být špatná, pravděpodobně bude obsahovat celou řadu minerálů a mnoho dalších příměsí. Čaj z ní připravený pak bývá obvykle zakalený, nebo má přinejmenším nevýraznou chuť. Vyzkoušejte na přípravu čaje vodu filtrovanou a uvidíte, jak budete překvapeni rozdílností chuti.

Proč bychom měli používat filtr na vodu

I sama anglická královna pokaždé, když cestuje, vozí s sebouzásobu vody na přípravu svých oblíbených čajů. Proto i my bychom se při přípravě čaje měli zamyslet, zda používáme kvalitní vodu, případně získat kvalitnější vodu za použití filtrů. Díky filtrům a filtračním konvicím lze odbourat z vody specifický zápach chloru a těžkých kovů, a nejen to, ale také chránit náš organismus před jejich usazováním. Také tvrdost vody může být překážkou, proč náš čaj nechutná tak, jak jsme očekávali. Neupravená, nefiltrovaná voda mění chuť našich nejoblíbenějších nápojů, jako jsou káva a čaj. Nehledě na to, že ve vodě z kohoutku mohou být také organické nečistoty, jejichž většinu je filtrační konvice schopna zachytit.

Filtrovaná voda je pro přípravu čaje ideální

Rozhodně lepší chuť a svěží aroma vašeho oblíbeného čaje stojí za to, abyste investovali minimální částku do filtrační konvice, která vás vyjde levněji, než by vás stálo neustálé nakupování vody v PET lahvích. Ještě než začneme se samotnou přípravou čaje, je vhodné konvici na čaj propláchnout horkou vodou, a tím konvici předehřát. I toto propláchnutí by mělo být provedeno kvalitní přefiltrovanou vodou. Vnímaví milovníci čajů mohou nacházet i větší rozdíly mezi čaji připravenými sice stejným způsobem, ale z různých druhů vody, například z vody minerální, kohoutkové nebo filtrované. 

Kterým filtrům dát přednost

Jemná tkanina filtrů na vodu dokáže zachytit většinu částic, které mohou změnit chuť vody. Ve filtrech je obsažen granulát aktivního uhlíku, jenž absorbuje znečištění, například ve formě chloru. Vodní filtr Aquaphor TOPAZ je unikátní díky patentované 3úrovňové filtraci, díky níž dokáže odfiltrovat až 95 % pesticidů, 98 % ropných produktů a 100 % chlóru. Delší životností filtračních modulů než mají běžné filtry na vodu, se vyznačuje vodní filtr KRISTALL B. Jedná se o filtr baktericidní, který odstraňuje z vody bakterie, cysty a viry. Jeho roční provozní náklady jsou velmi nízké a jím přefiltrovaná voda je zárukou nejen kvalitních nápojů, ale i zdravých vařených pokrmů.

Konvice na filtraci vody

Konvice na filtraci vody jsou jednoduchými pomocníky v domácnostech, a to nejen tam, kde jsou milovníci čajů a kávy. Vybírat můžete hned z několika tvarově, barevně i jinak odlišných filtračních konvic na vodu. Doporučit můžeme například filtrační konvici AquaphorOrlean, první konvici z vysoce pevného plastu, který nelze rozbít ani silou. Její kapacita je 4,2 litrů vody, které spolehlivě přefiltruje.Vysoce odolný plast je vyráběn podle příslušných bezpečnostních norem odpovídajících výrobkům pro potravinářský průmysl. K dalším výhodám tohoto filtru patří jeho snadná obsluha a velmi moderní kompaktní design.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*